Daisy Kudre võitis jälitussõidus hõbemedali -

Daisy Kudre võitis jälitussõidus hõbemedali

Keerulistes ilmaoludes peetud jälitussõit kulges esimestest hetkedest alates ülipõnevalt ja pingeliselt. Võitjana ületas finišijoone rootslanna Lisa Larsen.

Läbi aegade esimeseks selle distantsi maailmameistriks tulnud Larsen startis seitsmendana, kuid tõusis kiire sõidu ja väga heade teevalikutega üsna kiiresti juhtgruppi ning lõpuks ka liidriks.

Kahest viimasest kontrollpunktist läbisõidul käis duell Daisy Kudrega sekund-sekundis, paremad teevalikud ja kiirem suusatamine tõid võidu ja maailmameistri tiitli seekord siiski Lisa Larsenile (01:05:44). Kudre kaotas 19 sekundiga (01:06:06) ning võitis hõbemedali. Pronksile sõitis end kuuendalt kohalt startinud rootslanna Evelina Wickbom (01:06:09).

„Nägin, et Larsenit ees sõitmas, aga ei suutnud teda püüda. Tegin rajal ka mitu halba teevalikut, läksin kitsastele ja pehmetele radadele, kaotasin aega,” kommenteeris Daisy Kudre finišijoonel, olles hõbeda üle siiski üliõnnelik. Murdmaasuusatamises maailmakarika etappidel võistelnud Lisa Larsenile sõidukiiruses kaotada pole häbiasi.

Medalikonkurents oli stardist alates väga tugev – esimesena startinud Kudret asusid ühe minuti sees jälitama neli naist: 17 sekundit hiljem Anna Magdalena Olsson (Rootsi), viis sekundit Olssonist ja 22 sekundit Kudrest Anna Ulvensoen (Norra), temast sekund hiljem Alena Trapeznikova (neutraalne) ning veel 35 sekundit hiljem Tatyana Oborina (neutraalne). Venelannad ja norralannad aga langesid mitmete rajal tehtud valede teevalikute tõttu konkurentsist. Parima neutraalse sportlasena lõpetas viiendana Trapeznikova (01:06:15), Oborina jäi juba suurema kaotusega seitsmendaks (01:07:51).

Radade võrgustik oli äärmiselt tihe, erinevaid teevalikud palju. Pehmete ja vesiste olude tõttu olid selgelt kiiremad laiad ja kõva põhjaga suusarajad. Kuna mitmeringiline võistlus kulges korduvalt mööda samu radu, lisas võistlejatele üsna palju pinget ka oht sattuda paralleelsituatsiooni ning läbida vale kontrollpunkt. Rajal tuli sportlastel kahel korral teha kaardivahetus.

Eestlastest kolmandana rajale läinud Evely Kaasiku tõusis kahe koha võrra ning lõpetas 19. (01:15:46). Doris Kudre langes seitse kohta ning lõpetas 22. (01:17:12). 25. positsioonilt startinud Epp Paalberg lõpetas jälitussõidu 24. (01:18:05), Kaisa Rooba 32. (01:49:20) ja Kelly Vildek 34. (01:49:20).

11,3 km pikkusele 25 kontrollpunktiga rajale startis 38 naist, esiagsetel andmetel sai tulemuse kirja 34.

Jälitussõit oli maailmameistrivõistlustel kavas esimest korda. Varasemalt on seda sõitetud 2018. aastal Haanjas toimunud üliõpilaste maailmameistrivõistlustel ja 2019. aastal Krasnojarskis peetud taliuniversiaadil. Haanjas võitis naiste võistluse Anna Ulvensoen, Daisy Kudre sõitis end toona hõbedale.

Tulemused

Salvestatud otseülekanne

Video: Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetuse uudis

Video: naiste jälitussõit ja lilletseremoonia