MM-i lõpetavad teatesõidud -

MM-i lõpetavad teatesõidud

Täna, suusaorienteerumise MM-i viimasel võistluspäeval on Käärikul kavas paarissprinditeade, noorte EM-il ja juunioride MM-il aga teatesõidud kolmeliikmelistele võistkondadele.

Eesti sprinditeate esindusvõistkonda kuuluvad Daisy Kudre ja Mattis Jaama. Teise koosseisuna lähevad rajale Doris Kudre ja Kevin Hallop.

Võistlejad peavad vaheldumisi kumbki kolm ring läbima. Naistel on ringi pikkuseks 1,7 ja meestel 2 km, kontrollpunkte on radadel vastavalt kuus ja seitse. Võistkonnad lähetatakse rajale kell 11.

2019. aastal Rootsis Piteas toimunud MM-il sprinditeadet kavas polnud, küll aga on seda sõidetud varasemalt (2011, 2013 – Eesti 8. koht, 2015 – Eesti 8. koht, 2017 – Eesti 6. koht).

2020. aastal Venemaal Hantõ-Mansiiskis peetud Euroopa meistrivõistlustelt võitsid Daisy Kudre ja Mattis Jaama sprinditeates pronksmedali, Epp Paalberg ja Kevin Hallop sõitsid välja 17. koha.

Läbi aegade on sprinditeates MM-idelt kõige rohkem kuldmedaleid (3) kogunud Venemaa.
Noorte ja juunioride teatevõistkonnad lähetatakse erinevate klasside kaupa üksteise järel rajale alates kella 12.30-st.

Eesti meesjuunioride võistkonda kuuluvad Sander Pritsik, Jürgen Joonas ja Maanus Udam. Naisjuunioridest lähevad rajale Mari Linnus, Laura Elisabeth-Christel Lään ning Eesti koondise kõige noorem liige, äsja 12aastaseks saanud Anett Liisa Parts.

Noorte Euroopa meistrivõistluste raames stardivad poiste võistkonnas Chris Marcus Krahv, Timo Kudre ja Olle Ilmar Jaama ning tüdrukute tiimis Birgit Rõõm, Liis-Marii Kaso ja Mareli Vaher.

Kuna erinevate riikide segavõistkonnad startida ei saa, sõidab meie nooretkoondise liige Markus Juhkam kogemuse omandamise eesmärgil üksi ja vaid esimest vahetust.