Olle Ilmar Jaama võitis sprindis pronksi -

Olle Ilmar Jaama võitis sprindis pronksi

Naiste sprindis tõi Eestile Käärikul toimuvatelt maailmameistrivõistlustelt kulla Daisy Kurde, kuid väga hästi sõitsid ka noorte klassis pronksi võitnud Olle Ilmar Jaama ning juunioride klassis võistlev Mari Linnus ja noorteklassi sportlane Birgit Rõõm.

Poiste 2,3 km pikkusel kümne kontrollpunktiga sprindirajal arenes väga tasavägine võistlus. Esimeses TV-kontrollpunktis kuuendal kohal olnud Olle Ilmar Jaama (11.25) kerkis väga hea sõiduga kolmandaks, kaotades lõpuks esikoha võitnud Venemaa esindaja Artur Plekhovile (11.18) vaid seitsme sekundiga. Nende vahele, hõbemedalile, mahtus teine Venemaa sportlane Yaroslav Selyukov (11.19).

Timo Kudre saavutas 9. (12.21; +1.03), Chris Marcus Krahv 12. (12.56; +1.38), 23. Maanus Udam (15.19; +4.01) ja meie poistekoondise noorim, 13aastane Markus Juhkam sai 33. koha (21.30; +10.12).

Tüdrukute seas jagasid medalid omavahel venelannad: kuld Iuliia Khrennikova (11.10), hõbe Eelizaveta Baraeva (11.28; +18), pronks Anastasia Beliakova (11.36; +26). Birgit Rõõm sõitis välja kõrge kuuenda (12.39; +1.29) ning Liis-Marii Kaso kümnenda koha (13.28; +2.18). Eesti koondise noorim liige, 12aastane Anett Liisa Parts saavutas 24. (17.37; +6.27) ja Mareli Vaher 22. koha (17.32; +6.22).

Juunioride maailmameistrivõistlustesprindidistantsi võitis Rootsi esindaja Hanna Lundberg (13.25), talle järgnesid Olesia Riazanova (Venemaa; 13.42; +17) ja Alina Niggi (Šveits; 14.44; +1.19). Viienda koha välja sõitnud Mari Linnuse kaotuseks võitjale kujunes 1.38. Meie teine võistleja naisjuunioride klassis Laura Elisabeth Christel Lään sai 27. koha (+13.21).

Meesjuunioridest võitis Jonathan Stahl Rootsist (16.02), Niklas Ekström Soomest kaotas talle 12 ja Artemi Dorma Venemaalt 18 sekundit. Eesti noormehi oli juunioride klassis võistlustules kaks: Sander Pritsik sõitis välja 15. (+6.36) ja Jürgen Joonas 16. koha (+7.23).

Homme on täiskasvanute MM-il kavas tagaajamisvõistlus, kus stardijärjekord koostatakse tänase sprindivõistluse tulemuste põhjal (võitja stardib esimesena) ning noortel ja juunioridel on kavas ühisstartidest tavarada.

Tulemused: noored, juuniorid