Suur unistus täitus: Daisy Kudre võitis sprindidistantsil kulla -

Suur unistus täitus: Daisy Kudre võitis sprindidistantsil kulla

Täna Käärikul alanud suusaorienteerumise maailmameistrivõistluste naiste sprindis jäi kuldne medal Eestisse.

Eelviimasena rajale läinud Daisy Kudre edastas finišijoonel enne teda juhtaja välja sõitnud Anna Magdalena Olssonit (Rootsi) 17 sekundiga. Pronksmedali võitis norralanna Anna Ulvensoen.

Kuumas grupis eelaviimasena rajale länud Kudre oli juba esimeses TV-kontrollpunktis kindlalt medalikonkurentsis, edestades teisel kohal olnud Alena Trapeznikovat 9 sekundiga. Teises TV-kontrollpunktis fikseeriti talle sekundipealt sama aeg Ulvensoeniga. Viimases, finišieelses ajavõtupunktis juhtis Kudre aga võistlust juba 16 sekundiga, suurendades edu finišijooneks veel ühe sekundi võrra ning lõpetades ajaga 15 minutit 22 sekundit.

„Rada oli tõeline väljakutse. Kaarti nähes sain aru, et ei saa ainult kiiresti suusatada, sellest ei piisa. Tuleb mõelda ja teha väga head teevalikud,” kommenteeris Daisy Kudre finišis läbi õnnepisarate.

„Unistasin medalist ja mis seal salata, ka kullast. Olen tõesti väga-väga õnnelik,” sõnas Kudre. Eriti emotsionaalseks teeb tänase kullavõidu tema jaoks see, et unistus täitus Eesti Vabariigi sünnipäeval.

Doris Kudre saavutas 15. (aeg 17.24; +2.02), Evely Kaasiku 21. (18.08; +2.46), Epp Paalberg 25. (18.34; +3.12) ja Kaisa Rooba 37. koha (22.24; +7.02).

Kelly Vildek puuduva kontrollpunkti tõttu tulemust kirja ei saanud.

Sportlaste sõnul valmistas määrdemeeskond neile ette väga head suusad. Rada oli pehme, kuid ohtlikke kohti jagus küllaga. Nii mõnigi võistleja võttis järskudel tõusudel ja laskumistel suusad jalast.

Naisi startis rajale 38, tulemuse sai kirja 37.

***

Meeste sprindi võitis neutraalse sportlasena võistlev Vladislav Kiselev (16.59), edestades norrakaid Audun Heidalit 17 (17.16) ja Jorgen Baklidi 18 sekundiga (17.17).

Esimeses TV-kontrollpunktid oli Kiselev kolmas, kuid asus seejärel kindlalt võistlust juhtima ning ületas finišijoone parima ajaga.

Norrakatest sõitis raja esimese poole kiiremini Baklid, kuid lõpupingutus tagas hõbemedali ühesekundilise eduga Audun Heidalile.

Eestlastest saavutas parima tulemuse Mattis Jaama (17. koht, aeg 19.06, +2.07). Kevin Hallop oli 24 (19.37; +2.38), Kaarel Vesilind 27. (19.58; +2.59), Rimmo Rõõm 38. (+3.57), Andres Rõõm 39. (+4.01) ja Tõnis Laugesaar 53. (+7.26).

Linnulennult 3,3 km pikkusel rajal oli 14 kontrollpunkti. Kokku startis ja ka lõpetas 55 võistlejat.