Suusaorienteerumine on perekondlik spordiala -

Suusaorienteerumine on perekondlik spordiala

Tähelepanelik lugeja-vaataja on kindlasti märganud, et üsna mitmed inimesed Eesti suusaorienteerumise koondises ja tugimeeskonnas kannavad sama perenime. Tekib uudishimulik küsimus, milline on nende perekondlik seos? Selgitame meeleldi.

Sportlaste hulgas on kaks perekonda esindatud kolme liikmega: õed-vend Daisy, Doris ja Timo Kudre ning vennad-õde Andres, Rimmo ja Birgit Rõõm.

Koondise peatreener Kuno Rooba on täiskasvanute koondisse kuuluva Kaisa Rooba isa.

Noortetreener Vallo Vaher on noortekoondise liikme Mareli Vaheri isa.

Määrdepealik Erti Paalbergi tütar on täiskasvanute koondise liige Epp Paalberg ja poeg tugimeeskonda kuuluv määrdemees Pent Paalberg.

Noortekoondise liikme Maanus Udami isa on täiskasvanute koondise varuvõistleja Ilmar Udam. 

Koondisse kuuluvad ka vennad Mattis ja Olle Ilmar Jaama. Nende ema, Küllike Jaama on 22.-28. veebruarini Käärikul toimuvate maailma- ja Euroopa meistrivõistluste arst. 

Kuid olgu öeldud, et perekonnanimi ega sugulusssidemed ei taga koondisekohta kellelegi, see tuleb igal sportlasel endal välja võidelda.  Koondise koosseisu kinnitab vastavalt reglemendile Eesti Orienteerumisliidu juhatus

Eesti suusaorienteerumise koondise noorim liige on 12aastane Anett Liisa Parts ning vanim sportlane 47aastane Ilmar Udam.

Ja veel – koondislastest noored ja juuniorid õpivad kõik kas üldhariduskoolis või kõrgkoolis, täiskasvanutest on kõigil kõrgharidus (mõnel ka mitu) juba käes või omandamisel.