Täna on MMil kavas jälitussõidud, põnevust jagub küllaga -

Täna on MMil kavas jälitussõidud, põnevust jagub küllaga

Teine võistluspäev algab Käärikul meeste ja naiste jälitussõiduga. Võitja selgub mõlemas klassis finišijoonel – kes esimesena kohale jõuab, on maailmameister.

Jälitussõit on maailmameistrivõistlustel kavas esimest korda. Varasemalt on seda sõitetud 2018. aastal Haanjas toimunud üliõpilaste maailmameistrivõistlustel ja 2019. aastal Krasnojarskis peetud taliuniversiaadil. Haanjas võitis naiste võistluse Anna Ulvensoen, Daisy Kudre sõitis end toona hõbedale.

Täna algab naiste võistlus kell 11, kui rajale tuiskab eilne sprindi maailmameister Daisy Kudre. Teda asuvad ühe minuti sees jälitama neli naist: 17 sekundit hiljem Anna Magdalena Olsson (Rootsi), viis sekundit Olssonist ja 22 sekundit Kudrest Anna Ulvensoen (Norra), temast sekund hiljem Alena Trapeznikova (neutraalne) ning veel 35 sekundit hiljem Tatyana Oborina (neutraalne).

Eesti naistest lähevad Doris Kudre rajale 15., Evely Kaasiku 21. ja Epp Paalberg 25. Kaisa Rooba stardib 37. ja Kelly Vildek, kel eilne sprint märkimata jäänud kontrollpunkti tõttu ebaõnnestus, viimasena. Stardijoonel on kokku 38 naist.

Esimese mehena stardib täna aga kell 9.45 eile sprindi maailmameistriks kroonitud venelane Vladislav Kiselev, 17 sekundit temast hiljem saab rajale Audun Heimdal ja veel sekund hiljem Jorgen Baklid (mõlemad Norra).

Seejärel on 23 sekundit pausi ning korraga lükkavad end liikvele neutraalsed sportlased Andrey Lamov ja Sergei Gorlanov. Kuuendana stardib Bjornar Kvale (Norra), seitsmendana šveitslane Gion Schnyder.

Eestlastest pääseb Mattis Jaama rajale 17., 2.07 liidrist hiljem. Kevin Hallop alustab jälitussõitu 25., Kaarel Vesilind 27., Rimmo Rõõm 38., Andres Rõõm 39. ning Tõnis Laugesaar 53. kohalt. Kokku astub võistlustulle 55 meest.

Juunioridel ja noortel on täna kavas ühistartidest mitmeringiline tavarada.

Ilmaolud on endiselt keerulised – 4-5 soojakraadi on raja pehmeks ja vesiseks muutnud. Väljakutseks on see nii määrdemeestele kui sportlastele.