Eesti suusaorienteerumise koondise rootslasest peatreener: midagi suurt on teoksil! -

Eesti suusaorienteerumise koondise rootslasest peatreener: midagi suurt on teoksil!

Tänavu talvel maailmameistrivõistlustelt üheksa medalit võitnud Eesti koondist asub juunist juhtima senine Rootsi juunioride koondise peatreener Mattias Johansson.

Viimased aastad Johanssoni käe all treeninud Rootsi juuniorid oli veebruri lõpul Käärikul toimunud MMil väga edukad, võites kolm kulda, kaks hõbedat ja ühe pronksi ning lisaks veel kolm esikümnekohta.

„Kuid olla mõne teise riigi koondise treener tundub väga põnev väljakutse. Eesti ja siinne suusaorienteerumise koondis jätsid mulle väga hea mulje, mõjutades oluliselt minu otsust kandideerida koondise peatreeneri ametikohale,” sõnas Johansson konkursi võitmise järgselt.

„Minu eesmärk on, et kõik koondislased areneksid nii heaks, kui nende eeldused lubavad. Tunnen, et midagi suurt on teoksil ja seda (siiani tehtud) tööd tuleb jätkata!”

Eesti Orienteerumisliidu tegevjuhi Maret Vaheri sõnul hakkab Johansson peatreeneri ülesandeid täitma nii noorte, juunioride kui täiskasvanute koondises.

„Peatreener peab tagama Eesti rahvuskoondise eduka esinemine rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, koondiste treeningettevalmistuse kava koostamise ja koordineerimise koostöös sportlaste isiklike treeneritega, treeninglaagrite planeerimise ja läbiviimise,” loetles Vaher Johanssoni ees seisvaid ülesandeid.

Mattias Johansson on 31aastane, pärit Lõuna-Rootsist Skånest, hetkel elab Umeås. Eesti koondise peatreenerina asub ta tööle 1. juunil, tööleping sõlmitakse kaheks aastaks (2021-2023).

“Ootan väga seda päeva, mil kohtun kõikide koondislastega meie esimeses ühises treeninglaagris,” sõnas Mattias Johansson.