Daisy Kudre-Schnyder ja Mattis Jaama võitsid sprinditeates pronksi -

Daisy Kudre-Schnyder ja Mattis Jaama võitsid sprinditeates pronksi

Täna lõppenud suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustel oli viimase alana kavas sprinditeade, kus ühest naisest ja ühest mehest koosnenud teatevõistkonnad läbisid vaheldumisi sõites kuus lühikest sprindirada.

Eesti esindusvõistkonnal koossesisus Daisy Kudre-Schnyder – Mattis Jaama oli eelmisest aastast pagasis pronksmedal ja medalilootustega mindi starti ka seekord. Avavahetusest tuli Daisy Kudre-Schnyder tihedas liidrite grupis. Alates teisest vahetusest oli Eesti duo aga stabiilselt pronksipositsioonil. Ankruvahetuses kippus meid ohustama Soome, kuid Mattis Jaama suurepärane finišispurt jättis korraldajamaa seekord medalita.

Kuldmedalid võitis Norra paar Anna Ulvensoen – Jörgen Baklid ajaga 39.49, hõbeda teenis Rootsi duo Anna Magdalena Olsson – Linus Rapp (+0.19), Eesti paar kaotas võitjatele 47 sekundiga.

“Medal oli meil täna kindel eesmärk. Alustasin väga agressiivselt, aga enesetunne ei olnud kõige parem ja seetõttu pidin iga sekundi eest võitlema,” rääkis Kudre-Schnyder.

Jaama teadis viimases vahetuses, et edu Soome ees on vaid paarkümmend sekundit ning ta ei tohi teha ühtegi viga ega hoogu alla lasta.

“Kui lõpu eel nägin, et vahe on õige väikeseks sulanud, pani endast kõik välja ning finišisirgel oli selge, et medal on meie,” rõõmustas suurepärase lõpuspurdi teinud Jaama.

Kudre-Schnyderi sõnul oli nii napi eduga – kaks sekundit – Soome ees pronks võita oli tõesti väga magus.

Täielikud tulemused leiad SIIT