Sprindis MM-tiitlit kaitsnud Kudre-Schnyder jäi jälitussõidus medalita -

Sprindis MM-tiitlit kaitsnud Kudre-Schnyder jäi jälitussõidus medalita

Põhja-Soomes jätkusid täna suusaorienteerumise MM-võistlused jälitussõiduga, kus alustati viitsardist eilse sprindivõistluse tulemuste alusel.

Ühesekundilise eduga maailmameistriks tulnud Daisy Kudre-Schnyder alustas 15,1-kilomeetrise raja läbimist tiheda jälitajate grupi eesotsas väga hästi, kuid tegi neljandal kilomeetril tihedas suusaradade võrgustikus kaardilugemisvea, mis põhjustas enam kui kaheminutilise segaduse oma täpse asukoha määramisel.

Viga langetas ta konkurentide seas teise kümnesse kaotusega üle kahe ja poole minuti. Sealt edasi tegi mullu samal distantsil hõbeda võitnud Eesti koondise liider väga hea soorituse ja lähenes tasapisi liidritele. Finišiks õnnestus vähendada vahe võitjaga ühe minuti ja seitsme sekundi peale, mis andis täna viienda koha.

Üllatusvõidu teenis kümnendana startinud rootslanna Linda Lindkvist lõpuajaga 1.10.45, teiseks jäi teisena alustanud soomlanna Salla Koskela (+9 sek) ja kolmandaks tuli viiendalt kohalt alustanud norralanna Anna Ulvensoen (+11 sek).

“Minu eesmärk täna oli teha väga kontrollitud sooritus, rada oli väga huvitav ja mulle sobiv. Kuigi lugesin enda arvates hoolikalt kõiki ristmikke ja tundus, et olen kaardilugemisega järje peal, tuli ühe kontrollpunkti piirkonnas siiski viga sisse ja pidin kulutama umbes kolm minutit oma täpse asukoha kindlaksmääramisele kaardil,” rääkis Kudre-Schnyder. Maastik on võistluspaigas igal pool üsna ühetaoline ja kindlate selgete orientiiride puudumine teeb sellisel hetkel asukoha määramise väga keeruliseks.

Tänane kaotus andis siiski lisamotivatsiooni ja kinnitas teadmist, et kunagi ei tohi enne lõppu alla anda. “Ülehomsel lühirajal olen taas tiitlikaitsja, lähen starti hea motivatsiooniga ja lootusrikkalt,” sõnas Kudre-Schnyder..

Doris Kudre ja Epp Paalberg lõpetasid taas teineteise järel 16. ja 17. kohal, kaotust võitjale vastavalt 6.34 ja 7.37.

Meeste konkurentsis heastas oma eelmise päeva ebaõnnestumise mullune lühiraja maailmameister, norralane Jörgen Baklid, kes sõitis end täna eilselt neljandalt kohalt võitjaks. 17,6 kilomeetri pikkuse raja seitsmendal kilomeetril tõusis ta liidriks ning hoidis veatu ja enesekindla sõiduga jälitajatega lõpuni paarikümnesekundilist vahet. Baklid lõpetas ajaga 1.09.02, hõbemedali teenis teist päeva järjest soomlane Tuomas Kotro (+34 sekundit) ning pronksi mõnevõrra üllatuslikult šveitslane Nicola Müller (+1.01), kes alustas jälitussõitu seitsmendalt positsioonilt.

Mattis Jaama, kes startis üheksandalt kohalt, võitis küll väikese grupifiniši, kuid langes raja esimeses pooles tehtud vea tõttu kokkuvõttes 15. kohale, kaotades finišis võitjale 4.07.

Teiste Eesti meeste kohad: 39. Sander Pritsik (+16.23), 41. Andres Rõõm (+16.25), 45. Rimmo Rõõm (+21.18).

Täielikud tulemused leiad SIIT